Praca sezonowa dla par za granicą: wspólna przygoda i zarabianie

utworzone przez | 0 komentarzy

Masz ochotę na zagraniczną przygodę i dorabianie w jednym? Sprawdź, jakie prace sezonowe dla par oferują pośrednicy. Zatrudnij się u niemieckiego pracodawcy razem ze swoją drugą połówką. Poznajcie kulturę zachodnich sąsiadów i cieszcie się atrakcyjnym wynagrodzeniem.

Praca sezonowa dla par za granicą: wspólna przygoda i zarabianie - Sedulus - Najlepsza Agencja Pośrednictwa Pracy za Granicą - biura: Opole, Rzeszów, Niemcy, Europa

Zatrudnienie dla par

Samodzielny wyjazd do pracy za granicę wiąże się z wieloma trudnościami. Możesz tęsknić za rodziną i swoją partnerką lub partnerem. Związki na odległość są sporym wyzwaniem, często powodują kłótnie i poczucie samotności. Nie musisz jednak rozstawać się z ukochaną osobą. Ciekawą alternatywą jest wspólna praca na wakacje w Niemczech. Taki wyjazd ma wiele korzyści. Z jednej strony, to sposób na zarabianie i oszczędzanie pieniędzy. Pozyskane fundusze można przeznaczyć na przykład na studia lub wynajęcie mieszkania w Polsce. Ponadto przebywanie w międzynarodowym środowisku jest bardzo rozwijające i pozwala lepiej poznać się z drugą osobą. 

Umowa z agencją pośrednictwa pracy

Pierwszym krokiem do wspólnego wyjazdu za granicę jest znalezienie dobrej oferty zatrudnienia. Najbezpieczniejsza jest umowa z agencją pośrednictwa pracy. Pośrednik współpracuje wyłącznie ze zweryfikowanymi przedsiębiorstwami i przestrzega prawa pracowniczego. Zapewnia udającym się do niego osobom pełne wsparcie w rekrutacji, organizacji wyjazdu i zakwaterowania oraz tłumaczeniu niezbędnych dokumentów. Zatrudniając się u niemieckiego pracodawcy, trzeba zwrócić szczególną uwagę na ubezpieczenie zdrowotne, wynagrodzenie oraz wymiar czasu pracy. Najważniejsze informacje powinny być zawarte w ogłoszeniu. Wszystkie wątpliwości należy konsultować bezpośrednio z agencją.

Jaka praca sezonowa dla par?

Wiele firm w Niemczech poszukuje grup pracowników. Znalezienie zatrudnienia w jednym przedsiębiorstwie razem ze swoją drugą połówką jest zatem dosyć prostym zadaniem. Na jakie stanowiska można liczyć? Pośrednicy pracy oferują między innymi rekrutację do zakładów produkcyjnych i magazynów, gdzie wymaga się przede wszystkim dyspozycyjności i siły fizycznej. Dodatkowym atutem jest umiejętność obsługi pojazdów i maszyn, na przykład wózka widłowego. Ponadto dużą popularnością cieszy się zatrudnienie w gospodarstwach rolnych, przy zbieraniu owoców i hodowli zwierząt, w hotelarstwie lub gastronomii.

Koszty życia za granicą

Czy pracując i mieszkając za granicą da się oszczędzać? Jak najbardziej. W 2023 roku minimalne godzinowe wynagrodzenie w Niemczech wynosi 12 euro, co jest kwotą dającą duże możliwości oszczędzania. Średnie ceny podstawowych produktów spożywczych wynoszą:

  • masło – 1,27 euro,
  • chleb – 1,33 euro,
  • 10 sztuk jaj – 1,29 euro,
  • 1 kg pomidorów – 2,00 euro,
  • 1 kg ziemniaków – 1,05 euro,
  • 1 kg cukru – 0,80 euro,
  • 1 l mleka – 0,69 euro,
  • filet z kurczaka – 5,99 euro.

W koszty życia warto wliczyć także okazjonalne wyjścia i zwiedzanie okolicy. Świetnym sposobem na spędzenie wakacji są romantyczne spacery, wycieczki za miasto, wizyty w galeriach i muzeach oraz wyjścia do kina. Aby nie wydać zbyt wiele na te rozrywki, najlepiej zorientować się w dostępnych zniżkach i wolnych dniach wstępu. W Niemczech jest wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć.

Nauka języka obcego

Dużą zaletą pracy sezonowej za granicą jest możliwość podszkolenia języka obcego. Codzienne rozmowy z obcokrajowcami są najskuteczniejszą metodą przyswajania nowych słówek i zwrotów. Dają też szansę na przełamanie bariery językowej. Pracując w Niemczech, będziesz rozwijać się razem ze swoją drugą połówką. Uatrakcyjnicie Wasze CV i nauczycie się wielu umiejętności przydatnych w przyszłej karierze zawodowej.

Wakacyjna praca dla par

Jest wiele powodów, dla których warto decydować się na prace sezonowe dla par. Zarabiaj, oszczędzaj i korzystaj z życia, poznając nową kulturę i ucząc się języków obcych. Nawiąż współpracę z dobrą agencją pośredniczącą w zatrudnianiu pracowników sezonowych. Zostań operatorem maszyn, pomocnikiem w kuchni lub zbieraczem owoców.

Budowlany kryzys, zatrudnienie, zmiany: Jak znaleźć swój kierunek?

Budowlany kryzys, zatrudnienie, zmiany: Jak znaleźć swój kierunek?

Czy obecny kryzys na rynku budowlanym w Niemczech może stwarzać dla Ciebie wyzwania w znalezieniu nowego zatrudnienia? A może zwróciłeś uwagę, że w ostatnim czasie brakuje Ci satysfakcjonujących ofert pracy? Chcemy podzielić się z Tobą sposobami radzenia sobie w takich sytuacjach. Poznaj kluczowe kroki, które pomogą Ci podejmować trafne decyzje, unikając nieprzyjemnych niespodzianek. Dzięki nim będziesz mógł podejść do poszukiwania pracy z większym spokojem i pewnością siebie.

Dlaczego lepiej zlecić rekrutację zewnętrznej firmie, niż szukać samemu?

Dlaczego lepiej zlecić rekrutację zewnętrznej firmie, niż szukać samemu?

Czy korzystanie z usług agencji rekrutacyjnej może być bardziej efektywne niż samodzielne poszukiwanie pracowników? Jak usprawnić ten proces i dotrzeć do wykwalifikowanych kandydatów? Coraz więcej firm decyduje się na outsourcing rekrutacji. Chcemy przedstawić Ci zalety powierzenia poszukiwań pracowników profesjonalnej agencji rekrutacyjnej, które stanowią kluczową strategię dla każdej nowoczesnej firmy!

Koszty usług agencji rekrutacyjnej — od czego zależą?

Koszty usług agencji rekrutacyjnej — od czego zależą?

Przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na korzystanie z pomocy agencji rekrutacyjnych. To zrozumiałe, gdyż takie agencje są nieocenionym wsparciem w procesie poszukiwania i selekcji najlepszych pracowników z różnych części świata. Jednakże istotne jest zrozumienie, od czego zależą koszty takich usług.

Szukam pracowników, którzy znają język niemiecki, jak możecie mi pomóc? – Case study naszych działań

Szukam pracowników, którzy znają język niemiecki, jak możecie mi pomóc? – Case study naszych działań

Czy od dłuższego czasu poszukujesz wykwalifikowanych pracowników gotowych do pracy w Twojej firmie? A może planujesz zatrudnić personel na stałe? Przygotowaliśmy specjalne case study, które doskonale pokazuje proces poszukiwania pracowników dla Twojej firmy przy współpracy z naszą agencją rekrutacyjną. Zapoznaj się z detalami i nie trać czasu na nieudane procesy rekrutacyjne!

Rekrutacja międzynarodowa: Jak pozyskiwać pracowników spoza kraju?

Rekrutacja międzynarodowa: Jak pozyskiwać pracowników spoza kraju?

Pozyskiwanie pracowników spoza granic kraju stało się nieodzownym elementem strategii rekrutacyjnych wielu firm. Chcesz wiedzieć, jak przeprowadzić cały proces zatrudniania pracowników zza granicy, koniecznie zostań z nami. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka naprawdę cennych wskazówek!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szukasz pracy?

ZOSTAW ADRES EMAIL LUB NUMER TELEFONU  A MY ODEZWIEMY SIĘ DO CIEBIE!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email oraz numer telefonu informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od SEDULUS sp. z o .o.  KRS: 0000554469, NIP: 1990112387, REGON: 361321204 Augustyna Kośnego 3/4 45-056 Opole